amnatural.sk

€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

Moringa BIO 500 mg 200 tabliet

NÁŠ TIP EXTRA KVALITA VÝHODNÁ CENA

EXTRA KVALITA, NAJLEPŠIA CENA
100% ČISTÁ MORINGA

Vyberte si množstvo:
1 balenie
1 balenieskladom 12.500
2 balenia
2 baleniaskladom 22.500
Výrobca: GB Foods GmbH
Kód: 17
Dostupnosť: SKLADOM
10.42 bez DPH
12.50 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

100% čistá Moringa oleifera (Moringa olejodárna)

Moringa oleifera (Moringa olejodárna) sa nazýva aj strom života. Toto pomenovanie dostala vďaka vysokému obsahu nutričných látok ktoré obsahuje. Sú to vitamíny, minerály, antioxidanty, chlorofyl, kyselinu listovú či aminokyseliny. Moringa je strom, ktorý pôvodne pochádza z Himalájskej oblasti, odtiaľ sa rozšíril do Ázie, Afriky a južnej Ameriky.

  • Naša prémiová, 100% ne čistá Moringa Oleifera pochádza z kontrolovaného ekologického pestovania. Používame vysokokvalitný prášok z listov Moringa, ktorá je starostlivo pestovaná v Tanzánii.
  • Naše tablety moringa neobsahujú žiadne nežiaduce prísady a sú 100% vegánske. Tablety neobsahujú stearát horečnatý, príchute, farbivá, stabilizátory, želatínu, plnivá, laktózu, lepok ani konzervačné látky. 
  • Nezávislým laboratóriom testované na kontamináciu ťažkými kovmi, plesňami, E. coli, salmonelou a ďalšie relevantné kritériá.
  • BIO certifikát: DE-ÖKO-006

Odporúčané dávkovanie: užite 3 x denne 1 - 3 tablety

Zloženie (1 tableta): Moringa BIO prášok z listov 500 mg (** RVH)

RVH - referenčná výživová hodnota
** - RVH nie je definovaná

Ostatné zloženie: nič, 100% čistá moringa

Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy by sa mali pred užívaním poradiť so svojím lekárom. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť. Neužívať v prípade precitlivenosti na akúkoľvek zložku výrobku.

Kategória: VÝŽIVOVÝ DOPLNOK

Moringa oleifera (Moringa olejodárna)

Počuli ste už o moringe? Hoci sa táto rastlina využíva vďaka svojim prospešným vlastnostiam už stovky rokov, len nedávno sa moringa stala známa ako jeden z najúčinnejších rastlinných doplnkov. V roku 2008 vyhlásil Národný zdravotný inštitút moringu (Moringa oleifera) za "rastlinu roka" a uznal, že snáď ako žiadny iný druh, má táto rastlina potenciál pomôcť zvrátiť viaceré závažné environmentálne problémy a zabezpečiť mnoho neuspokojených ľudských potrieb.

Moringa je výborným zdrojom bielkovín, vitamínu A, draslíka, vápnika a vitamínu C. Aká silná je moringa? Podľa organizácie Kuli Kuli, ktorá zbiera rastlinu moringa v Afrike a sprístupňuje ju zákazníkom v USA a ďalších západných krajinách, moringa obsahuje:

  • 17x viac vápnika ako mlieko
  • 25x viac železa ako špenát
  • 15x viac draslíka ako banán
  • 10x viac omega 3 ako losos
  • 7x viac vitamínu C ako pomaranč
  • 10x viac vitamínu A (beta-karotén) ako mrkva
  • 10x viac bielkovín ako jogurt
  • 3x viac železa ako mandle
  • 18 aminokyselín z toho 8 esenciálnych
  • Obsahuje všetky vitamíny a minerály, ktoré sú pre ľudské telo potrebné

Nutričné fakty o moringe

Moringa je jedinečná rastlina, pretože takmer všetky jej časti - listy, semená, kvety / struky, stonky a korene môžu byť použité ako zdroj výživy. Moringové listy sú plné živín, vrátane antioxidantov, bielkovín, vápnika, beta-karoténu, vitamínu C a draslíka. Pretože poskytuje koncentrovaný zdroj vitamínu A, moringa sa každoročne podáva tisíckam detí v krajinách tretieho sveta, ktoré trpia ohrozujúcim deficitom vitamínu A.

S mimoriadne vysokou nutričnou hodnotou sa moringa môže použiť na získanie dôležitých stopových minerálov, bielkovín a fenolov. Rastlina obsahuje zriedkavú a jedinečnú kombináciu fytonutrientov, vrátane látok ako: zeatin, quercetin, beta-sitosterol, kyselina kafoylchinónová a kaempferol.

Aby bolo možné využiť tieto vlastnosti, listy moringy sa vysušia a potom varia v horúcej vode ako čaj, pričom horúca voda uvoľňuje ich špeciálne chemické zlúčeniny - veľmi podobne sa vyrába napríklad zelený čaj. Sušené moringové listy sa tiež melú na prášok alebo sa získavajú silné extrakty z listov, z ktorých sa potom vyrábajú koncentrované kapsule.

Okrem cenných listov obsahujú struky stromu moringa semená, ktoré obsahujú olej. Olej zo semien moringy sa môže použiť na varenie alebo natrieť na telo. Jeho používanie pomáha udržať vlhkosť pokožky, urýchľuje hojenie rán a upokojuje suchú alebo spálenú pokožku.

Ďalšie zaujímavé použitie semien je na čistenie vody. Nečistoty priľnú k semenám, a tie sa potom jednoducho odstránia,čím voda získa lepšiu kvalitu. Zdá sa, že sa na moringu viaže tiež soľ, čo je prospešné pri výrobe čerstvej vody. Niektoré štúdie preukázali, že 0,2 gramu mletej moringy môže premeniť jeden liter kontaminovanej vody na bezpečnú pitnú vodu vďaka koagulačným účinkom určitých zložiek v semenách, ktoré absorbujú baktérie a tým pridávajú čistenie vody do zoznamu výhod moringy.

História a využitie Moringy

Existuje najmenej tucet rozmanitých odrôd stromu moringy, ale najviac využívaným je moringa oleifera. Tento druh stromu moringa (rýchlo rastúca, vysoká, listová rastlina, ktorá produkuje kvety alebo struky) používajú zdravotníci po celom svete na boj proti symptómom podvýživy už niekoľko desaťročí. A predtým, než sa užívanie moringy overilo vo vedeckých štúdiách, používala sa už viac ako 4000 rokov v tradičných medicínskych praktikách, ako je napríklad medicína Ayurveda!

Pozoruhodnou charakteristikou stromu moringa je, že je schopný rastu aj na vyčerpaných alebo suchých pôdach, kde mnohé iné druhy prospešných rastlín alebo stromov nemôžu prežiť. To je dôvodom, prečo niektorí ľudia trpiaci podvýživou a žijúci v krajinách tretieho sveta, napríklad v Somálsku alebo Indii, profitovali z moringy v čase hladomoru. Okrem poskytovania dôležitých živín sa moringa tiež využíva na obnovu úrodnej pôdy, pri úsilí o obnovu lesa, na filtráciu vody, na produkciu oleja, ktorý je prínosný pre pokožku. Rastlina sa dá pestovať počas celého roka a ako postupuje vo svojom životnom cykle, pomáha obnovovať minerály a iné látky. Dokonca aj pri rozklade strom Moringa pomáha ľuďom tým, že uľahčuje pestovanie iných zdrojov jedla v oblastiach náročných na pestovanie s málo výživnou pôdou.

Ako využívať Moringu

Ako vám je už pravdepodobne jasné, moringa môže byť využitá mnohými rôznymi spôsobmi, vďaka čomu je možné využiť všetky jej prospešné účinky. Vzhľadom na dlhý čas potrebný na dopravu moringy z častí Afriky alebo Ázie, kde sa pestuje, sa v rozvinutom svete obvykle predáva vo forme prášku alebo kapsúl/tabliet, čo predlžuje jej skladovateľnosť.

Nejaká zaujímavá charakteristika moringy? Hovorí sa, že chutí ako zmes chrenu a špargle. Aj keď nemá práve najpríťažlivejšiu chuť, je to doplnok s jedným z najväčších obsahov životne dôležitých živín na svete, vďaka čomu jej nepríjemná chuť stojí za to.

V súčasnosti neexistuje žiadna odporúčaná alebo požadovaná dávka moringy, keďže ide len bylinný doplnok stravy. Z uvedených informácií  vyplýva, že existujú určité dôkazy o tom, že optimálna dávka pre ľudí je cca 29 miligramov na kilogram telesnej hmotnosti.

Tu sú najčastejšie spôsoby, ako užívať moringu, aby ste z nej mali čo najviac úžitku:

Sušené listy alebo prášok z moringy: Je potrebných približne sedem kilogramov listov na jeden kilogram sušeného prášku. Listy sú považované za najliečivejšiu časť rastliny, obsahujú najviac antioxidantov a dostupných makroživín. Pokiaľ ide o koncentráciu fenolových zlúčenín, aminokyselín a prchavých olejov, zdá sa, že časti kmeňa a koreňa rastliny majú najmenej bioaktívne živiny v porovnaní s listami. Hľadajte sušené listy moringy vo forme kapsúl, prášku alebo čaju. Užívajte ich však radšej s jedlom, než na prázdny žalúdok.

Čaj z moringy: Tento čaj sa vyrába, podobne ako mnoho ďalších prospešných bylinných čajov, zo sušených listov ponorených do horúcej vody. Organické druhy čaju majú najvyšší obsah živín a pomaly sa sušia pri nízkych teplotách, čo v nich pomáha zachovávať zlúčeniny. Aby ste zachovali čo najviac živín, neprivádzajte čaj z moringy až do bodu varu, a pokiaľ je to možné, taktiež moringu nepoužívajte pri varení.

Semená moringy: Zdá sa, že moringové struky a kvety majú vysoký obsah fenolov spolu s proteínmi a mastnými kyselinami. Tieto časti rastliny sa využívajú na čistenie vody a pridávanie bielkovín do stravy s nízkym obsahom živín. Pridávajú sa do krémov, kapsúl a práškov. Nezrelé zelené struky rastliny sa často pripravujú na spôsoby ako zelená fazuľa. Semená vnútri strukov sa odstránia a pražia alebo sušia rovnako ako orechy, čím sa zachová ich sviežosť.

Olej z moringy: Olej zo semien moringy sa niekedy nazýva tiež Ben olej. Hľadajte ho v prírodných krémoch alebo pleťových vodách. Udržujte olej na chladnom, tmavom mieste za nízkych teplôta mimo slnka.

UPOZORNENIE!

Väčšina "výrobcov" (plničov kapsúl) na slovenskom trhu pôvod svojej moringy radšej neudáva, keďže je pofidérny alebo neznámy. Jeden zo slovenkých "výrobcov" (plničov kapsúl) sa chváli: Naše tablety neobsahujú žiadne tabletovacie látky. Ak si prečítate zloženie, je tam uvedené: Moringa olejodárna, stearan horečnatý... Klamú o zložení svojho produktu alebo len nevedia, čo je stearan horečnatý?!? A hlavne neverte okrádačom, ktorí tvrdia, že len drahá moringa je kvalitná, pozrite si svetové ceny a ako povedal najmladší člen nášho tímu - odpáli vám dekel ... Vyše 40 za 120 kapsúl je vyslovený nezmysel a zlodejina alebo sa jedná o moringu s prídavkom zlatého prášku, rehoceme sa ešte aj teraz :D